Manekiny do prasowania – czy ich ceny zwalają z nóg?

Panie, które nie lubią prasować szukają sposobów, aby robić to jak najrzadziej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ czynność ta jest niezwykle żmudna. Biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie każde ubranie, zasłony, obrusy i inne rzeczy domowego użytku się gniotą, gospodynie domowe muszą spędzać kilka godzin na tej czynności. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientek, producenci maszyn opracowali specjalne manekiny do prasowania, które mają sprawić, że czynność ta stanie się o wiele przyjemniejszą. Ba, zajmie mniej czasu, a kobieta będzie mogła w czasie prasowania wykonywać inne czynności lub po prostu odpoczywać.

Obecnie wspomniane manekiny wykorzystywane są najczęściej w profesjonalnych szwalniach lub pralniach chemicznych. Tutaj ich koszt ma szansę się zwrócić, dlatego właściciele tego typu miejsc nie oszczędzają na sprzęcie. Jak jednak kształtują się ceny, jeśli manekina chce kupić gospodyni domowa? Czy stać Cię na taki wydatek? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Czy gra jest warta świeczki?

Kiedy wybierasz się do sklepu ze sprzętem gospodarstwa domowego, zwykłe żelazko możesz kupić już za niecałe 100 zł. Jak to się ma do manekina? Okazuje się, że na aukcjach internetowych takie urządzenie kosztuje około 400 zł. Wybierając się do sklepu z tego typu sprzętem, musisz zdawać sobie sprawę, że cena może być znacznie wyższa. Tradycyjny TUBIE, który pozwala na suszenie i prasowanie zarówno spodni, jak i koszul to koszt rzędu 5 tys. zł. Profesjonalne manekiny, które wykorzystuje się w pracowniach krawieckich lub pralniach chemicznych mogą kosztować nawet 10 tys. zł. Czy zatem tak duża inwestycja się opłaca? na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sama.

Jeżeli bardzo zależy Ci na tego rodzaju urządzeniu, ponieważ prasowanie koszul przyprawia Cię o zawrót głowy, warto abyś rozważyła zakup manekina turystycznego, którego koszt sięga 50 zł. Jak widać powyżej, nie każdą z nas stać na profesjonalnego manekina do prasowania koszul. te nadal są mało popularne, dlatego ich ceny nie spadają. Póki co, nie pozostaje nam nic innego, jak polubić prasowanie i robić to regularnie, aby było go jak najmniej.

Dodaj komentarz